НҮҮРСНИЙ СОНСГОЛ-2:  А.Адьяасүрэн, Ш.Адьшаа, Ц.Сэргэлэн нарын ДӨРВӨН гишүүн гэрчээр оролцоно НҮҮРСНИЙ СОНСГОЛ-2: А.Адьяасүрэн, Ш.Адьшаа, Ц.Сэргэлэн нарын ДӨРВӨН гишүүн гэрчээр оролцоно
Сонгууль 2024 7 хоногийн тойм -22°C 2639.86 ₮
05 сарын 18, Бямба
Өнөөдөр

Arslan.mn

НҮҮРСНИЙ СОНСГОЛ-2: А.Адьяасүрэн, Ш.Адьшаа, Ц.Сэргэлэн нарын ДӨРВӨН гишүүн гэрчээр оролцоно

2023 оны 12 сарын 18

Arslan.mn

Төрийн ордонд өнөөдөр Нүүрсний хэргийн хянан шалгах түр хорооноос зарласан хоёр дахь сонсгол эхэлнэ.

Энэ удаагийн сонсголд 280-300 гаруй гэрчийг дууджээ. Гэрчүүдээс асуулт асууж, хариулт аван, гэрч, шинжээч, хянан шалгагчаас тайлбар авах юм.

Тодруулбал,  “С” зөвшөөрөл, “Эрдэнэс Тавантолгой” ХК болон “Тавантолгой” ХК-ийн нүүрсний экспорт, гааль хилийн цэргийн албан хаагчидтай холбоотой асуудлаар эхэлнэ.

Энэ өдөр дараах гэрчүүдийг дуудсан.

  1. Д.Батбаатар, ЗТХЯ
  2. Ц.Нэргүйбаатар, ЗТХЯ
  3. Ж.Энхбат, Тээврийн хэрэгслийн оношилгоо, зохицуулалтын алба
  4. Д.Батбаяр, АТҮТ
  5. Отгонсар, АТҮТ
  6. Э.Цолмон, АТҮТ
  7. Ш.Батсайхан, АТҮТ
  8. Б.Гэрэлт-Од, АТҮТ
  9. Г.Доржпалма, АТҮТ
  10. Ж.Дамдинпүрэв, АТҮТ
  11. О.Энхбат, АТҮТ
  12. Э.Чанцалдулам, АТҮТ
  13. Ц.Эрдэнэчулуун, АТҮТ
  14. Т.Болдбаатар, Тээврийн хэрэгслийн оношилгоо, зохицуулалтын алба
  15. Н.Пунцаг, АТҮТ
  16. П.Дэлгэрнаран, АТҮТ, СЕХ
  17. Б.Гүрсоронзон
  18. Б.Өлзийсайхан
  19. П.Айдос, АТҮТ
  20. А.Гансүх, ЗТХ-ийн сайд
  21. Д.Ганбат ЗТХ-ийн сайд
  22. Ж.Бат-Эрдэнэ, ЗТХЯ-ны ТНБД
  23. Б.Цогтгэрэл, ЗТХ дэд сайд
  24. Б.Лхагвасүрэн, жолооч
  25. Ц.Төмөрхуяг, жолооч
  26. Т.Гантогтох, жолооч
  27. Ч.Баянжаргал, жолооч
  28. Ч.Содовдорж, жолооч
  29. Ч.Ганзориг, жолооч
  30. З.Уламбаяр, жолооч
  31. С.Батбаяр, жолооч
  32. Г.Эрхэмбаяр, жолооч
  33. Д.Өлзийбадрах, жолооч
  34. Т.Батсайхан, жолооч
  35. Д.Нямцэрэн, жолооч
  36. Ш.Баасанжав, жолооч
  37. Ш.Рэгзээ, жолооч
  38. А.Адъяасүрэн гишүүн
  39. Г.Оюунжаргал, “Говь транс ложистик”
  40. Нандинбаяр, “Эн Б Транс”
  41. Урангуа, “Эн Б Транс”
  42. Д.Зандхүү, “Дээдийн говь”
  43. Батбилэг, “Угтах баян говь”
  44. Бат-Эрдэнэ, “Угтах баян говь”
  45. Д.Баясгалан, “Тахидаг хайрхан”
  46. Б.Өлзийсайхан, “Өмнийн Чүнч”
  47. Отгонбаяр, “Урчуул отго”
  48. Б.Батдаваа, ҮСХ-ны дарга
  49. Ш.Адьшаа, УИХ-ын гишүүн
  50. Ц.Амгалан, “И-Коммодитис монголиа интеллиженс”
  51. Х.Баатар, ГЕГ
  52. Б.Баттөмөр, УИХ-ын гишүүн
  53. Д.Цэвээнжав, ГЕГ
  54. О.Ганбат, ГЕГ
  55. Б.Цэнгэл, ГЕГ
  56. С.Пүрэв, ГЕГ
  57. Б.Асралт, ГЕГ
  58. Т.Алгаа, Өмнөговь аймаг дахь Гаалийн хороо
  59. С.Наранбат, Өмнөговь аймаг дахь Гаалийн хороо
  60. Ш.Төмөрбат, Өмнөговь аймаг дахь Гаалийн газар
  61. С.Болдбаатар, Гашуунсухайт дахь Гаалийн хороо
  62. П.Сүхбаатар, Гашуунсухайт дахь Гаалийн хороо
  63. Д.Даваасамбуу, Гашуунсухайт дахь Гаалийн газар
  64. Б.Батгэрэл, Гашуунсухайт дахь Гаалийн газар
  65. Ж.Дэлгэрсайхан, Гашуунсухайт дахь Гаалийн газар
  66. Б.Даваасүрэн, Гашуунсухайт дахь Гаалийн газар
  67. С.Батдамба, Гашуунсухайт дахь Гаалийн газар
  68.  Л.Ганбаяр, Гашуунсухайт дахь Гаалийн газар
  69. Ц.Сэргэлэн, УИХ-ын гишүүн
  70. Ш.Лхачинжав, ХХЕГ
  71. Ж.Бямбасүрэн, ХХЕГ
  72. Х.Лхагвасүрэн, ХХЕГ
  73. О.Нямсүрэн, Хилийн цэргийн 0131-р ангийн 0325-р салбар, Гашуунсухайт боомт
  74. Д.Ариунболд, мөн салбар боомт
  75. М.Уртнасан, мөн салбар боомт
  76. Ц.Цэндбаяр мөн салбар боомт

Сонсголын хоёр дахь үе шат таван өдөр үргэлжилнэ. 

 

Мэдээнд өгөх таны үнэлгээ?
Like an post Love an post
haha an post
wow an post
yay an post
sad an post
ouch an post
confuse an post
angry an post
653465
0 эможи

keyboard_arrow_up